Ръководителите на генералните щабове на държавите от НАТО се очаква да

...
Ръководителите на генералните щабове на държавите от НАТО се очаква да
Коментари Харесай

Началниците на генералните щабове на страните от НАТО се събират, за да обсъдят ситуацията в Украйна

Ръководителите на генералните щабове на страните от НАТО се чака да се срещнат през днешния ден , с цел да обсъдят обстановката в Украйна и бъдещите си взаимни дейности, заяви Ройтерс.

Очаква се ръководителят на Обединения комитет на началник-щабовете на въоръжените сили на Съединени американски щати,  военачалник Дан Кейн , cъщо да се включи в онлайн срещата.

Срещата се счита за  редовно съвещание  на равнище началници на защитата.

Командващият силите на НАТО в Европа генерал  Алексъс Гринкевич  ще осведоми останалите военни представители за резултатите от срещата сред президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп и съветския държавен глава Владимир Путин, която се състоя предходната седмица в Аляска.

Тръмп провежда среща Путин-Зеленски, европейците готвят гаранции за сигурност за Украйна

„ Тъй като дипломатическите старания за обезпечаване на мир в Украйна напредват, чакаме с неспокойствие обновената информация от Гринкевич за сегашната обстановка в региона на сигурността “, написа ръководителят на Военния комитет на НАТО  адмирал Джузепе Каво Драгоне  в обществената платформа „ Екс “.

Британското държавно управление съобщи, че по този начин наречената „ Коалиция на искащите „, която през днешния ден имаше среща посредством видеоконферентна връзка, е постигнала договореност техните екипи за обмисляне да се срещнат с американските си сътрудници в идващите дни, с цел да напреднат с проектите за гаранции за сигурността на Украйна.

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи след срещата си с Тръмп и европейските водачи, че  гаранциите за сигурността на Киев евентуално ще бъдат направени в границите на 10 дни.

По-рано през днешния ден американският президент Доналд  Тръмп изключи вероятността за разполагането на американски военнослужещи в Украйна  и не даде детайлности за гаранциите за сигурност, които съгласно него Вашингтон би могъл да предложи на Киев.

 

dariknews.bg

Източник: bunt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР